Age of mythology (PC)

Age of mythology (PC) - okładka gry

Premiera gry:

2002-10-31

Ocena:

Twoja ocena:

Tagi:

age, mythology

Opis:

Gra twórców Age of Empires. W AoM granice miedzy historią a mitologią zostały rozmyte. W Age of mythology bohaterowie stają do walki z legendarnymi potworami,a bogowie używając swych mocy wtrącali się w codzienne życie śmiertelników.

Do wyboru gracza oddano 3 cywilizacje Greków, Egipcjan i Wikingów (+ Atlantydzi w rozszerzeniu). Różnią się między sobą diametralnie, gdyż posiadają różniące się budynki, jednostki i bóstwa.

Każda z trzech ras ma zarówno zwykłych żołnierzy jak i potężne jednostki mityczne. Jeśli gracz posiada wystarczającą ilość zasobów, może awansować do następnego wieku (dostępne są cztery), co daje możliwość budowania nowych budynków oraz rekrutacji silniejszych jednostek. Każdy nowy wiek to również kolejny potężny czar. Boską moc można jednak wykorzystać tylko raz. Dostępne moce zależą od bogów których gracz wybierze na patronów danego wieku. Od tego na jakiego boga się zdecyduje, zależy również rodzaj dostępnych mitycznych jednostek oraz usprawnienia żołnierzy bądź budynków.

brak komentarzy, badz pierwszy!